SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Archiwum - Lutego 2015

SIEMACHA na nartach
Uczestnicy wszystkich turnusów w Zubrzycy Dolnej mogli w przepięknej zimowej scenerii próbować po raz pierwszy lub kolejny próbować swoich sił na nartach i desce na stokach Białki Tatrzańskiej.
Czytaj więcej
Ferie zimowe z SIEMACHĄ
Wychowankowie 10 placówek SIEMACHA Spot zostali zaproszeni do udziału w turnusach podczas ferii zimowych, które odbyły się w różnych częściach Polski: od Odporyszowa, poprzez Zubrzycę Dolną, Zakopane, Rytro, Ochotnicę Dolną aż po wybrzeże Bałtyku — Łebę.
Czytaj więcej
Nasz pierwszy Bal Karnawałowy
13 lutego w Hotelu Hilton Garden Inn Kraków odbył się pierwszy w historii naszego Stowarzyszenia Bal Karnawałowy SIEMACHY. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 140 wychowanków placówek dziennych SIEMACHA Spot.
Czytaj więcej
Zagłosuj na ks. Andrzeja w Plebiscycie na Krakowianina Roku
Ks. Andrzej Augustyński, szef SIEMACHY, został zgłoszony do plebiscytu na krakowianina roku 2014. Listę nominowanych – na podstawie zgłoszeń Czytelników „Dziennika Polskiego” i własnych typów – ustaliła Kapituła Plebiscytu.
Czytaj więcej
Muzyczna SIEMACHA
7 lutego odbył się I Festiwal Muzyczna SIEMACHA. Sześć zespołów złożonych z wychowanków placówek dziennych ubiegało się o nagrodę główna, czyli wyjazd na festiwal we Francji. Przegląd wygrał zespół z placówki SIEMACHA Spot Bonarka City Center.
Czytaj więcej
Lokomotywa do książki
Lokomotywa to projekt przygotowanym przez zespół edukatorów z wszystkich ośrodków skierowany do najmłodszych wychowanków SIEMACHA Spot. Spotkanie, które odbyło się w placówce dziennej przy ulicy Ptaszyckiego, miało na celu promocję czytania wśród dzieci i pokazanie mądrego sposobu spędzania czasu wolnego.
Czytaj więcej
NO NAME: projekt artystyczno-rozwojowy
Główne założenia programu, realizowanego w placówce SIEMACHA Spot Mogilska, opierają się na dobraniu odpowiednich sposobów i form wyrażenia siebie poprzez działania artystyczne. 
Czytaj więcej
Kolacja z Liderem
W ostatnią sobotę stycznia liderzy z SIEMACHA Spot Tarnów Gemini Park zorganizowali Kolację z Liderem. 
Czytaj więcej
Dzieci w sieci: warsztat dla rodziców
30 stycznia w placówce SIEMACHA Spot Kielce Galeria Korona odbył się warsztat edukacyjny dla rodziców dotyczący zagrożeń związanych z Internetem. 
Czytaj więcej
Fabryka Sztuk Pięknych
Celem międzyośrodkowego projektu jest promowanie nagrody Indywidualność Artystyczna Roku wśród potencjalnych kandydatów do tej nagrody oraz rozwijanie potencjału twórczego grupy starszych wychowanków SIEMACHA Spot charakteryzujących się szerokim zasobem umiejętności artystycznych.
Czytaj więcej
SIEMACHO Spot – zdrowie jest HOT!
Ten najnowszy projekt skierowany dla młodzieży z SIEMACHA Spot  Ptaszyckiego miał na celu sprowokowanie do myślenia na temat zdrowego trybu życia, a następnie pomóc w ukazaniu sposobów spożywania zdrowych posiłków oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.
Czytaj więcej