SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Ferie w Pstrągowej
W dniach 01-05.02 br. został zorganizowany turnus feryjny skierowany do młodszej grupy wychowanków SIEMACHA  Spot Mogilska. 
W dniach 01-05.02 br. został zorganizowany turnus feryjny skierowany do młodszej grupy wychowanków SIEMACHA  Spot Mogilska. Tematyka realizowanych podczas wyjazdów programów obejmowała zagadnienia związane z dawnymi grami, zabawami, a także życiem na wsi. 
Uczestnicy podczas wyjazdu realizowali program psychoedukacyjny pt.: „Pałka, zapałka, dwa kije. Kto się nie schowa, ten kryje" – podwórko dawniej i dziś, który zakładał integrację grupy oraz udział w zabawach psychoedukacyjnych opartych na dawnych zabawach podwórkowych, które pozwalały poradzić sobie ówczesnej młodzieży z „nadmiarem wolnego czasu” bez korzystania z internetu i telefonów.
            Dodatkowo przygotowano program program artystyczno-edukacyjny, który został stworzony z myślą o rozbudzaniu kreatywności i wrażliwości wychowanków oraz zaznajomienia ich z pracą i obowiązkami ludzi zamieszkujących tereny wsi. 
Wybór ośrodka, także nie był przypadkowy. Udaliśmy się do Siedliska w niewielkiej wsi Pstrągowa niedaleko Strzyżowa. Przez 5 dni przebywaliśmy w towarzystwie koni, alpak, lasów i pól z dala od miejskiego zgiełku. Podczas pobytu w siedlisku mieliśmy możliwość skorzystania z warsztatów pieczenia ciastek, lepienia z gliny, jazdy konnej. Wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa, gdzie zwiedziliśmy muzeum dobranocek oraz do parku wodnego w Strzyżowie. Wychowankowie wykazali duże zainteresowanie aktywnymi formami spędzania czasu na wyjeździe, pomimo braku śniegu chętnie spędzali czas na zewnątrz, bawiąc się na placu zabaw, w chowanego, czy ganianego.  Można powiedzieć, że założony przez wychowawców cel został osiągnięty - dzieci odłożyły telefony i wybiegły na podwórko.

Galeria zdjęć: http://siemacha.org.pl/aktualnosci/2020/02/ferie-w-pstragowej#.Xk6b32hKiUk