SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Turnus wakacyjny "Natura i zmysły"
W dniach 19-24.08 br. został zorganizowany turnus wakacyjny w Suścu o tematyce turystyczno-artystycznej skierowany do wychowanków SIEMACHA  Spot Mogilska.
 
W dniach 19-24.08 br. został zorganizowany turnus wakacyjny w Suścu o tematyce turystyczno-artystycznej skierowany do wychowanków SIEMACHA  Spot Mogilska.
Uczestnicy podczas wyjazdu realizowali program psychoedukacyjny pt.: Natura i zmysły, który zakładał wzbudzenie refleksji na temat otaczającej nas przyrody i jej znaczenia w życiu współczesnego człowieka. Podczas turnusu wychowankowie wyrażali swoje myśli i uczucia za pomocą technik artystycznych, takich jak kolaż, malarstwo, rysunek, rzeźba.
Ośrodek zapewniał dostęp do groty solnej i basenu, gdzie pod okiem ratownika młodzież miała możliwość wzięcia udziału w lekcjach doskonalących umiejętność pływania. Wychowankowie podczas spływu kajakowego zmierzyli się z własnymi słabościami i uświadomili sobie mocne strony.  Wyjazd i spotkania programowe były doskonałą okazją do wzmocnienia relacji w grupie i na linii wychowawca-wychowanek, a także pozwolił nam odpocząć od dużego miasta w cieniu roztoczańskich lasów. Wychowankowie wykazali duże zainteresowanie formą wyjazdu (całodzienne przebywanie na świeżym powietrzu, spacery, spotkania programowe realizowane w terenie), chętnie uczestniczyli w życiu grupy i angażowali się w stawiane im zadania.