SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
SIEMACHA zawsze młoda

„SIEMACHA zawsze młoda!” to hasło przewodnie uroczystej gali przygotowanej wspólnie przez Stowarzyszenie SIEMACHA, Tygodnik Powszechny oraz Muzeum Narodowe w Krakowie.

Gala odbyła się w piątek, 5 października, w Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, w którym prezentowana jest wystawa „Zawsze Młoda. Polska sztuka ok. 1900”. Dla szerokiej społeczności SIEMACHY była to znakomita okazja, by świętować początek 20 roku działalności stowarzyszenia, a także, by po blisko 10 latach wrócić w gościnne progi Muzeum Narodowego w Krakowie. Spotkanie założycielskie Członków Stowarzyszenia SIEMACHA odbyło się bowiem w listopadzie 2003 roku, w Sali Hołdu Pruskiego, w Sukiennicach.

SIEMACHA 2.0

Podczas uroczystości została zaprezentowana publikacja „SIEMACHA 2.0” dotycząca działalności stowarzyszania przygotowana wspólnie przez Stowarzyszenie SIEMACHA i Tygodnik Powszechny. Oficjalnej prezentacji dodatku dokonał Piotr Mucharski, redaktor naczelny Tygodnika. „To niesamowite, że udało się zawrzeć tak bogatą i głęboką historię SIEMACHY na 16 kartach” – mówił redaktor Mucharski.

SIEMACHA 2.0 – SIEMACHA drugiej generacji – oznacza przede wszystkim silną ideową tożsamość SIEMACHY, pozycję lidera wśród organizacji pozarządowych w Polsce oraz wymianę wysłużonego języka pomocy społecznej. „SIEMACHA jest dla mnie źródłem całkowicie nowego odkrycia, że jakość jest sposobem na okazywanie szacunku. Szczególnie dotyczy to dzieci, które los spychał na boczny tor. Dając im rzeczy dopracowane, najlepszej jakości, mówimy im, że na nich zależy” – mówił ks. Andrzej Augustyński w rozmowie dla dodatku „SIEMACHA 2.0”.