SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar

Humanity versus: wymiana młodzieży w Aurich

Od kilku lat wychowankowie Stowarzyszenia biorą udział w Międzynarodowych Spotkaniach Młodzieży w Aurich. W tym roku w dniach 18-27 marca wezmą udział w warsztatach dotyczących uchodźców w Europie. W projekcie wezmą udział młodzi ludzie z Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Polski i Wielkiej Brytanii.

Celem projektu prowadzonego przez niemiecką organizację Europahaus jest edukacja młodzieży w zakresie problemów uchodźców w Europie. Spotkanie ma posłużyć działaniom na rzecz tolerancji i akceptacji.

W związku z dużą falą uchodźców, którzy szukają nowej, bezpiecznej ojczyzny, Europa musi stawić czoła ogromnym wyzwaniom.

Mając to na uwadze organizatorzy chcą  zwrócić większą uwagę na podstawowe wartości europejskie m.in. prawa człowieka oraz przeprowadzić dyskusję w celu antagonizowania egoizmów na poziomie społeczeństwa, ale także na poziomie indywidualnym.

Organizatorzy chcą pokazać, zwłaszcza młodym ludziom, że obcy i nieznany, nie musi być postrzegany jako niewygodny. Uchodźcy mogą wzbogacić Europę. Celem spotkań będzie zachęcenie do sprzeciwu wobec fali nienawiści i ksenofobii.

W 2015 roku 8 wychowanków SIEMACHY wzięło udział w warsztatach na temat poszukiwań europejskiej identyfikacji kulturowej.