SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Remanent, czyli Rada Liderów w Odporyszowie
W dniach 01-03.04.2016 odbyła się Rada Liderów w Odporyszowie. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Remanent”, a uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich placówek dziennych SIEMACHA Spot.
W trakcie warsztatów wychowankowie pracowali nad nową formą i struktura Rady Liderów. Było burzliwie, ale twórczo. ​W przerwach intensywnej pracy był też czas na wyprawę rowerową, pływanie oraz trening cross fit.

Oto relacja w wyjazdu młodych liderów przygotowana przez Dominkę Liana, wychowankę SIEMACHA Spot Bonarka City Center:

W miniony weekend dostałam możliwość uczestniczenia w kolejnym już wyjeździe z Radą Liderów, czyli reprezentacją grup liderskich ze wszystkich placówek dziennych. Spotykamy się by wspólnie organizować różne wydarzenia, kluczowe dla życia SIEMACHY, jak i samych wychowanków, poznawać się z liderami z innych placówek oraz dbać o swój rozwój.
 
Udaliśmy się do Odporyszowa, by jak co roku na wiosnę móc wspólnie spędzić czas i wziąć udział w warsztatach. Na miejscu okazało się, że przed nami nie lada wyzwanie a mianowicie „Remanent” czyli Wielkie Wiosenne Porządki całej struktury działania Rady. Pracowaliśmy zarówno w grupach, jak i indywidualnie nad tym, by zmiany, które chcemy wprowadzić były nie tylko innowacyjne, ale przede wszystkim zapewniały nam rozwój i nie gubiły idei Rady Liderów.
 
Odporyszów powitał nas przepiękną pogodą, z której z największą przyjemnością skorzystaliśmy. Oprócz możliwości kąpieli na basenie w Com-Com Zone, wzięliśmy udział w zajęciach pilates oraz treningu cross fit. Dla chętnych była również koszykówka, a część z nas odwiedziła naszych czworonożnych przyjaciół w Centrum Sportów Konnych.
 
Po obiedzie i kolejnej dawce intensywnych warsztatów, udaliśmy się na przejażdżkę rowerową, nad pobliskie jezioru w Podlesiu Dębowym. Przez cały powrót z naszej wyprawy, towarzyszyło nam przepięknie zachodzące słońce. Po takiej dawce aktywności fizycznej, ostatni panel zadaniowy to była czysta przyjemność.
 
Cały wyjazd zakończyliśmy w niedzielę mszą świętą odprawioną przez ks. Andrzeja, a tuż po obiedzie podsumowaliśmy całą trzydniową pracę.
 
Oto, jak atmosferę nasze wyjazdu podsumowała moja koleżanka Ania: - Najfajniejsze w naszych spotkaniach jest to, że jesteśmy tutaj z różnych ośrodków. Wspólnie pracujemy nad tym, co dotyczy zarówno naszej grupy, jak i innych liderów i wychowanków. Przy okazji aktywnie spędzamy czas i możemy odpocząć  tu – w Odporyszowie.”
 
Jak się okazuje – nawet jeśli dostajemy wymagające zadanie, to dzięki pracy w grupie efekty są powalające. Mam nadzieję, że wkrótce będziecie mogli zobaczyć rezultaty, także i tego wyjazdu.