SIEMACHA

Tworzymy otwarte, zasobne i uczące się społeczności oparte na wolnym wyborze, szczerym dialogu i poszanowaniu zasad.


Przejdź do siemacha.org.pl

lub wybierz obszar, który Cię interesuje
TERAPIA
Siemacha Bar
Otworzyliśmy Strefę Smaku w Kielcach
21 Kwietnia w placówce SIEMACHA Spot Galeria Korona Kielce miało miejsce uroczyste otwarcie Strefy Smaku czyli zmodernizowanej kuchni i jadalni. Metamorfoza była możliwa dzięki wielkoduszności darczyńców biorących udział w grudniowej akcji społecznej Radia Kielce „Gwiazdka z Nieba”.
Akcja organizowana była po raz trzeci. To dzięki zaangażowaniu kieleckiej rozgłośni i chęci niesienia pomocy przez darczyńców młodzież z placówki SIEMACHA Spot będzie mogła w Strefie Smaku uczyć się gotować, poznawać przepisy z całego świata, a także zasady savoir vivre przy stole.

W ramach trwających od 14 do 19 grudnia licytacjach zebraliśmy w sumie 27 159,40 złotych. Na tę kwotę złożyły się pieniądze ofiarowane przez darczyńców za filiżanki z różowej porcelany i 30 kubeczków, podarowanych przez fabrykę AS z Ćmielowa, partnera tegorocznej akcji.

Gdyby nie zaangażowanie partnerów akcji - nie byłoby przedmiotów do licytacji. W ostatniej edycji każdy z darczyńców licytował przepiękne filiżanki dekorowane przez takie osobistości jak: Jasiek Mela, Marek Wawro, Paweł i Łukasz Golcowie, Grzegorz Miecugow, Rafał Sonik oraz Karolina Sołowow.

Organizator akcji „Gwiazdka z nieba”: Radio Kielce
Partner akcji: Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie